Zadzwoń do nas !

 +48 607 091 970

Mało kto wie, że tak blisko od nas, parę godzin lotu, wśród skarbów natury, znajdziemy miasto, otoczone XIII wiecznym murem obronnym z ponad …. 50 wieżami ! To Visby, stolica Gotlandii, największe miasto szwedzkiej wyspy pośrodku Bałtyku. Ten hanseatycki ośrodek wpisany jest na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO i może stanowić sam w sobie cel weekendowej wyprawy. Gotlandia i sąsiadująca z nią i połączona promem maleńka wyspa  Fårö , słynna nie tylko dzięki zamieszkującego nią w przeszłości Ingmara Bergmana, jak również ze wspaniałych formacji skalnych tzw. raukarów na jej rozległych i piaszczystych plażach to idealne miejsce na krótki urlop, gdzie zarówno miłośnicy historii jak i nieskażonej przyrody znajdą się w idealnym miejscu.

Na Gotlandię dotrzemy w nieco ponad pół godziny ze Sztokholmu samolotem Norwegian lub SAS, a mając więcej czasu lub dysponując własnym samochodem stosowny będzie wybór promu. Idealny czas na wakacje na Gotlandii, uchodzące za najbardziej słoneczną część Szwecji to okres od połowy czerwca do połowy sierpnia.

Dla podróżnych mających na uwadze maksimum doświadczeń w niewielkim okresie czasu, Kioto wydaje się być najlepszą alternatywą. To miasto to żywa historia Japonii. Malownicze świątynie, słynne dzielnice gejsz takie jak Gion, wszystko w otoczeniu gór i bogatej roślinności Honsiu czynią Kioto niezapomnianą atrakcją.

Podkategorie

Kontakt

Biuro Podróży Star Sp. z o.o.
Ul. Złota 61 lokal 115
00-819 Warszawa

 

Infolinia: +48 607 091 970
tel./fax:+48 22 412 07 30
e-mail: biuro@bpstar.pl

Mapa

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies