Bon Turystyczny

BON TURYSTYCZNY 500 PLUS
POZOSTAŁ NIECAŁY ROK NA REALIZACJĘ, SPIESZ SIĘ I AKTYWUJ BON!

 

Co to jest bon turystyczny?
Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .
Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.
 

Jak działa?
Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.
 

Dla kogo?
Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.
 

Gdzie wykorzystam bon?
Bon można wykorzystać w Polsce. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Przygotowanie listy koordynuje Polska Organizacja Turystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl
 

Jak składam wniosek?
Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. 
Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Jak aktywować bon?  Kliknij i sprawdź.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaki jest okres ważności bonu?
Bon musi zostać wykorzystany najpóźniej do 31.03.2022 roku. Wyjazd może się odbyć później, ale płatność musi być zrealizowana zgodnie z umową z biurem turystycznym najpóźniej do 31.03.2022.

Jaka będzie forma bonu?
Będzie to dokument elektroniczny w formie unikatowego 16-cyfrowego numeru, który zostanie przekazany do Państwa za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu komórkowego lub Państwa adres email podany w profilu zaufanym.

Czy bonem można zapłacić za wyjazd zagraniczny?
Nie, bonem turystycznym można zapłacić wyłącznie za rezerwację dotyczącą pobytu w Polsce.

Czy bonem można płacić kilka razy?
Tak, bonem można płacić aż do wykorzystania wszystkich środków dostępnych w jego ramach. Stan wykorzystania środków z bonu można sprawdzić logując się do swojego konta PUE ZUS.

Czy dziecko musi być obecne w rezerwacji?
Tak, bon wydawany jest na dziecko i musi być ono ujęte w rezerwacji.

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na stronach:
Polskiej Organizacji Turystycznej  oraz Ministerstwa Rozwoju

 

JAK WYKORZYSTAĆ BON TURYSTYCZNY W BP STAR?

 

W trakcie rezerwacji zostaniesz poproszony przez konsultanta BP STAR o podanie swojego 16-cyfrowego numeru Bonu Turystycznego. Po dokonaniu rezerwacji Organizator skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia i realizacji płatności bonem (kod obsługi płatności otrzymasz smsem na numer telefonu komórkowego podanego podczas aktywacji bonu w ZUS. I gotowe! Kwota należnej wpłaty zostanie pomniejszona o wartość bonu, wartość rezerwacji nie ulega zmianie.

Proszę czekać ...